До Дня Соборності України «Єдина, незалежна, соборна Україна моя!»

 

До Дня Соборності України «Єдина, незалежна, соборна Україна моя!»

Загальношкільна лінійкаМета: виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

 

Словник:

  1. Незалежність (ім. до незалежний) – 1. Який не залежить від кого-, чого-небудь, не підкоряється комусь, чомусь. 2. Самостійний у міжнародних відносинах та у внутрішніх справах; суверенний.
  2. Єдність – 1. Тісний зв'язок, згуртованість, цілісність, неподільність. 2. Поєднання в одному цілому, нерозривність зв'язку.
  3. Соборність – Об'єднаність, неподільність.

 

Ведуча 1

 

На землі, напевно, немає народів з «легкою» історією. Кожному народові випадали на долю важкі випробування, руйнівні війни, гніт завойовників. Але саме в роки найжорстокіших іспитів розкриваються сильні і слабкі національні риси. Чому так важливо не блудити по білому світу з короткою пам'яттю? Для чого потрібно знати своє коріння? Над цим ми разом поміркуємо під час сьогоднішньої розмови, здійснивши віртуальний екскурс у минулі роки і століття,

Упродовж століть  землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.

 

Ведуча   2

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель. А чи знаєте ви, що означає слово соборність? (об’єднання).

 

Відповіді учнів.

Ведуча 1

 

Тема нашої лінійки  «Єдина, незалежна, соборна Україна моя». (Словникова робота)

 

22 сiчня день Соборностi Украни. Майже 100 рокiв тому це слово було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тiльки вiд недавна. Лише за умов державотворчих процесiв в Українi цей день набув своєї чинностi. Так трапилось, що на протязi багатьох столiть iсторичного розвитку Україна не мала власної державностi i єдиної територiї. Українськi землi належали багатьом державам: найбiльше Росiї, Литвi, Угорщинi, Речi Посполитiй, згодом Румунiї, Чехословаччинi.

У березнi 1917 року у Надднiпрянськiй Українi розпочалася нацiональна революцiя. Було обрано Центральну Раду, першого президента М.Грушевського, проголошення створення Української Народної Республiки (УНР), а 4 Унiверсалом вiд 22 сiчня 1918 р. було проголошено незалежнiсть України. Подiбнi процеси вiдбувалися i в Галичинi. 9 листопада 1818 р. було проголошено назву держави ЗУНР i створено перший уряд — державний Секретарiат на чолi з Костем Левицьким.

Зламався врештi двох iмперiй мур!

I на розалинах у слушну цю нагоду

З “явилися держави УНР i ЗУНР,

Як вияв волi нашого народу.

Вже з 1 грудня 1918 р у Фастовi було пiдписано угоду про об”єднання ЗУНР i УНР. 4 сiчня 1919р. у Станiславi УНРада схвалила закон про злуку двох українських держав, а 22 сiчня I919р. у Києвi на площi святої Софiї вiдбулося урочисте проголошення злуки УНР i ЗУНР. Пiд час урочистостей представник директорiї Федiр Швець проголосив довгоочiкуваний Унiверсал.

Свято відбулося в честь першої річниці Незалежності – проголошення 4-го універсалу про повну незалежність УНР (22 січня 1918 року).

Урочистості Злуки проходили на Софійській площі. При вході  з вулиці Володимирської на Софійську площу було зведено тріумфальну арку..

На масовому вічі посол ЗУНР Л.Цегельський передав грамоту Національної Ради «Про об’єднання» голові Директорії УНР В.Винниченку.

23 січня 1919 року Акт Злуки затвердив Трудовий Конгрес України – тогочасний парламент.

Вперше за останні 6 столітть українські землі нарешті об’єдналися у складі єдиної держави.

Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти цілісність та незалежність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

 

Все, що мрiялось вiками,

Сповнилось, настало!

«Ще не вмерла Україна» —

Гордо прозвучало.

(Гімн України) 

 

Єдиною Україна пробула недовго: важке економічне і військове становище, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже через кілька місяців після проголошення Возз’єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття – Чехословаччина.

І хоча акт злуки 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. І 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишукувалися у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

 

Ведуча 2

Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України, і відзначають його з 1999 року.

Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про день Соборності України»  від 21 січня 1999 року № 42/99 та  Указом Президента України від 13 листопада 2014 року №871/2014 «Про День Соборності України»

 

Ведуча 1

Повсякчас пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Який важкий шлях пройшла Україна, щоб здобути НЕЗАЛЕЖНІСТЬ І СОБОРНІСТЬ своїх земель.

         І ось події 2014 року – політичні скандали та фальсіфікації, розділення понять СХІД і ЗАХІД

Перші постріли…

І перші загиблі…

Давайте пригадаємо тих, хто загинув під час Революції Гідності. Небесна сотня. Вони віддали життя за майбутнє нашої України. 

Перегляд відеокліпу «Мамо, не плач…»

Ведуча 2

Сьогодні Україна, можливо як ніколи раніше,  потребує єдності та соборності українського народу.  Так у нас ворог намагається відібрати територію Криму та Донбасу. Добровольці та військові соять на захисті нашої території. Вони жертвують своїм життям, щоб Україна залишалась єдиною та соборною.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Тільки разом ми збережемо незалежність.

 

Учень 1

Україно, соборна державо,

Сонцесяйна колиско моя,

Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях

 

Учень 2 

 

- Ми вірим в майбутнє твоє, Україно! -

Говорять сьогодні дорослі й малі.

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти, на землі

 

Перегляд відеофільму про День Соборності України 

 

флешмоб "Мільйони різних я, а разом - Україна"


Ведуча 1

Наше свято підійшло до кінця. Сердечно бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє України!

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить,

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!

 

Пам’ятайте – Україна – Єдина.

Соборність України – основа держави

 Создан 22 янв 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником