Пам’ять вічно жива (до Дня пам’яті та примирення)

 

Пам’ять вічно жива (до Дня пам’яті та примирення)

Усе далі відходять у минуле грізні роки Другої світової війни. Але не згасає пам'ять про тих, хто поклав на вівтар перемоги своє життя. Той, хто пережив цю війну, ніколи не зможе про неї забути!Вона назавжди залишиться в їх пам'яті і серці! І молоде поколПам’ять вічно жива (до Дня пам’яті та примирення) 

Мета:  поглибити знання учнів про Другу Світову війну та її наслідки; розширити кругозір школярів із даної теми; ознайомити дітей з історією відзначення в Україні Дня пам’яті та примирення; виховувати патріотичні почуття, повагу до пам’яті загиблих захисників рідної землі

Хід заходу

 

Відеокліп «Малюють хлопчики війну»

1 учень

Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки, 
Несе нащадкам спогади свої.

2   учень

Весна іде квітчасто, гордо, юно, 
Як втілення найчарівніших снів.
О весно красна, ти  ще не забула
В історії своїх жахливих днів?

 

3   учень

Із року в рік часопис віддаляє 
Своїх нащадків далі від війни.
І травень знов і знов нагадає, 
Як із життя ішли його сини.

4   учень

Буяють мирно квіти на могилах,
До сонця красного метелики летять.
А ті, кому війна зламала крила, 
Священним вічним сном в могилах сплять.

 

Ведучий

Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним гіркотою втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до цього світлого дня. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Їхні груди вкриті медалями, на скронях - сивина. Але вони пам'ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати. Неможливо позбутися нав’язливої жахливої думки: а прийде ж день, коли піде з життя останній з цих літніх людей з орденами. Піде у вічність, понесе з собою живі спогади. Що ж залишиться після них? А залишиться Пам'ять, світла пам'ять про незабутніх героїв.
Згідно Указу  Президента України від 24.03.2015 № 169 з метою консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, налагодження громадянського взаєморозуміння і примирення у питаннях національної історії періоду Другої світової війни встановлюється День пам’яті та примирення, який відзначатиметься у нашій країні щороку 8 травня, а також зберігається державне свято –День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги), що відзначається 9 травня.
Наша виховна година присвячена цим знаменним подіям.

1 учень

Це на світанку сталося колись:

Стривожений, із муками і жалем

Світ стрепенувся, кров’ю вмить заливсь, 

Залився болем, плачем, жалем.

 

2   учень

Війна на зустріч молодому дню

Із гуркотом, із брязкотом котилась,

Лавиною металу і вогню

На нашу землю й долю навалилась.

 

3   учень

Тремтять гармати. Б’є на спалах дзвін.

Залізні круки вилітають з хмари.

Горить Вкраїна з чотирьох сторін

І на чужинців просить з неба кари.

 

4   учень

Хто б це вгадав і по якій причині

На скільки літ розтягнеться війна?

І звісно всім: земель багато в світі,

А рідна, батьківська, лише одна.

 

 

Відеокліп «Степом»

1    учень

 Гримить гроза війни. Іде розплата.

Покладено життя на терези.

Але коли ж порадує солдата

Веселий грім весняної грози.

 

 2   учень

Вкраїну хоч із краю в край сходи

Усі роздоли, всі її простори, -

Навряд чи знайдеться десь двір, куди

Не внадилося ненависне горе.

 

3    учень

Ми пам’ятаєм, хто в лиху добу

В броні важкій віддав останні сили

Ми зараз квіти і терпку журбу

Приносим на засмучені могили

 

Ведучий  

8 Травня - день пам'яті і скорботи. Вклонімося усім полеглим, схилимо голови в журбі й задумі. Покладімо квіти до могил, в молитві пом'янімо всіх, хто не повернувся з тієї проклятої для всьо­го світу війни.

 

9 травня – День Перемоги. Цього дня по всій Україні вкриваються весняними квітами і величні пам’ятники, і скромні обеліски. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих – незабутний. Свято Перемоги – це свято зі слізьми на очах, це свято радісне і гірке. Радісне, бо принесло на нашу землю мир , гірке, бо ціна цієї радості – життя мільйонів наших співвітчизників.

 

 4   учень

Благословенна й радісна година

 Безсмертна буде в пам'яті віків,

 Як над палаючими мурами Берліна

Стяг Перемоги в небі прошумів.

 

Відеокліп «Перемога»

Ведучий  

Мільйонам людей назавжди врізалися в пам'ять важкі дні ІІ світової війни. Чорною тінню фашистської навали, димом пожеж, смертю і руїнами звалилися вони на нас.  1 вересня 1939 року розпочалась ІІ світова війна.  22 червня 1941 року фашистська Німеччина вдерлася на землю Східної України, обернулися довгими роками страждань.


В жахіття війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих  б років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто  пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Все далі відходять грізні роки Другої Світової війни.

Ми - українці! Ми ніколи не забудемо подвигу своїх дідів та прадідів у Другій світовій війні. Ми сьогодні шануємо  всіх живих,  і тих,  хто  пережив її, у кого й досі болять рани...

Могили! Могили! Скільки їх лишилося на дорогах війни. В них лежать ті, хто вже ніколи не погляне на цей світ. Вони вже ніколи не притиснуть до грудей посивілої голови старенької матері чи дружини, ніколи не піднімуть на руки сина чи доньку.

 

Страшні сліди залишила війна. Тільки на території України в руїни і згарища було перетворено714 міст, 28 тис. сіл. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами. 1418 днів і ночей ішли воїни вогненними дорогами війни.

 

Кожен день, як рік, кожен рік, як століття. Все витримали і перемогли. Перемогли тому, що вели війну справедливу. Перемогли тому, що відстоювали право на життя. Дорогою ціною дісталася нам перемога.

 

Люди старшого покоління пам’ятають: травень того незабутнього 45-го був напрочуд теплим і сонячним. 
Ніби сама природа своїм таємним єством відчувала радість довгожданного визволення, що прийшло на нашу землю.
 1 травня над рейхстагом піднявся прапор Перемоги. 
 8 травня 1945 року в Берліні підписана повна капітуляція фашистської Німеччини. 
 9 травня було надано салют Перемоги.

Цей день було оголошено святом-- Днем Перемоги.

1   учень

Ти прийшла, Перемого, слідами війни, 
  З-під заліза і попелу – цвітом весни, 
  Тим навічним вогнем, що горить – не згоря, 
  Обеліском, який увінчала зоря.

Ведучий

Все ожило, пробудилося,набралося краси і молодості. Здається, що навесні ми по-особливому, ніжно й трепетно, любимо рідну землю. Бо саме з весною приходить до нас велике свято Перемоги у Другій Світовій війні.
 Це була радість зі сльозами на очах. За роки війни загинуло 3 мільйони українців, 2 мільйони були примусово вивезені на роботи до Німеччини. Не зосталося жодної сім’ї, яка б не оплакувала загибель рідних чи близьких. 

 

2   учень

Чиї б серця забуть змогли 
  Тих, хто у тяжку годину, 
  У грізних битвах полягли 
  За нашу рідну Україну?

3 учень

Кривавим сном закінчилась війна.
   Літа зарубцювали давні рани…
   Під кулями ворожими сповна
   За тишу заплатили ветерани.

4 учень

В атаки йшли вони не ради нагород,
   Поранені страждали в медсанбатах,
   За цвіт життя завдячує народ
   Полеглим і посивілим солдатам.

 

Ведучий

Діти війни… Війна забрала в них отчий дім, материнську ласку, батьківську турботу, безхмарне дитинство і юність, а найголовніше – позбавила права жити. Не можна забути сповнені тугою їхні очі, опухлі від голоду животики, опущені в німому відчаї головки і маленькі рученята, які міцно тримали свою єдину іграшку. Гнів перехоплює подих при згадці про ці страшні звірства німців.
   Але ми все витримали і перемогли. Дорогою ціною нам дісталась перемога.

1   учень

Біля братської могили тихо стоїмо,
І спогад приходить, мов тихе зітхання,
Пливе, наче вічність, здобута в бою
Хвилина мовчання.

 2  учень

Натягнуті нерви, немов тятива.
Пронизує пам'ять скорбота прощання,
І сумно згасає, і тяжко сплива
Хвилина мовчання.

 3  учень

І подвиги мужні, і дружнє плече,
І роки надій, перемог , сподівання, 
І серце сльозою нараз опече
Хвилина мовчання. Хвилина мовчання.

Учитель

Вшануймо пам'ять загиблих в роки Другої Світової війни хвилиною мовчання.

 

 

Хвилина мовчання

 

Ведучий

Все далі в історію відходять жорстокі битви Другої Світової війни, в яких наш народ проявив справді героїчну мужність, відстояв честь і незалежність Батьківщини. Уже давно на місці руїн і попелищ виросли світлі квартали міст, нові заводи і фабрики, здається, ніщо не нагадує про війну.
 Але ніколи не будуть забуті імена тих, хто в тяжкий для нашої країни час здійснив неповторні подвиги, хто не пощадив самого життя, заради щастя нинішніх поколінь.

Ведучий

30 листопада 2013 р. на Майдані в Києві почалася Революція гідності, коли тисячі людей з усіх куточків України проголосили, що не підуть звідти навіть тоді, коли влада застосує силу.
      Але на цей раз влада перейшла межу:було пролито багато крові. У період з 19 по 21 січня 2014. на Майдані загинуло більше ста людей, яких народ назвав «Небесною сотнею».  

З березня 2014 р. і по цей день тисячі наших солдатів захищають рідну землю від загарбника, який одержимий ідеєю створити нову імперію. Але історія свідчить, що рано чи пізно всі імперії руйнуються, а всі диктатори гинуть. Шлях до перемоги досить довгий і кривавий, бо це – війна,  яка приносить загибель тисячам людей, потворить мільйони душ та закарбовується у пам’яті багатьох поколінь.

 

 

Відеокліп «Мальви»

Ведучий

 

 

Презентація

   Ми -- українці!  Ми сьогодні шануємо всіх живих, і тих, хто пережив війну, у кого й досі болять рани...
    
    Саме сьогодні твориться історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини. Від нас залежить, чи Україна і надалі буде незалежною державою. Сьогоднішні події в Україні не дають спати кожному свідомому українцю. Знаємо, що на сході нашої держави проходить непроголошена війна. Сьогодні, як ніколи, ми повинні допомагати своїй державі, щоб вона була нероздільною, щоб ми мали свою Батьківщину. Ми повинні допомагати своїм воїнам, які гинуть від кулі ворога, захищаючи нас і нашу Україну. Наш обов’язок не тільки в свята згадувати, а кожен день пам’ятати про усіх, хто кував перемогу і загинув. 
За тебе, за мене, за всю Батьківщину…
День пам’яті та примирення проходить під гаслом  “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”, а символом відзначення Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги  є червоний мак.
Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло.

 

 

Відеокліп «9 травня»

 1  учень

Ми не бажаємо війни! 
Хай над містами і нивами 
Сіяє сонце з вишини, 
Щоб ми росли щасливими!

 2  учень

Люду трудящому воїн не треба. 
Гуртуймо тісніше свої ряди. 
За незахмарене – чисте небо, 
Проти смертей, сліз, нещастя й біди.

 

3   учень

Ми хочемо без воїн жити. 
Хай буде мир на всій землі! 
Мир – це квіти у сонячних росах. 
Мир – це радість малих і дорослих.
Мир – це усмішка в очах матусі. 
Мир – це лани золотаво-русі. 
Мир – це потоки весняні сині. 
Мир – це дружній танок при гостині.

 

 4  учень

Хай літають завжди журавлі, 
Колоски видзвонюють налиті. 
Ми за те, щоб мир був на землі 
Для усіх на цілім світі!
Мир -- це все, що у світі найкраще, 
Не забувайте цього нізащо!

 

Ведучий

Вшануймо пам’ять тих, хто загинув в роки Другої світової війни, хто звеличив нашу землю, Героїв Небесної Сотні, воїнів та інших загиблих на Сході України у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави.

 

 

Відеокліп «Чорна квітка»

 Создан 11 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником