Про підлітка

 
 

Про підлітка

Складний вік наших дітей, але нам потрібно їх розуміти (адже ми теж колись були підлітками)ПРО ПІДЛІТКА

Підліток іноді жахливий. З ним неможливо домовитися і нестерпно перебувати поруч. Обійняти себе він рідко дає. І постійно відстоює свої інтереси, на які ніхто особливо не зазіхає. Він раптово виріс і не знає, куди подіти руки і ноги, які стали такими величезними. І йому кажуть: ти такий великий дядько! Або тітка! А йому спати хочеться і лежати - не тому що він ледар, а тому що маса енергії на це зростання і витрачається.

І гормони киплять. І дві головні думки в голові: перша - що його ніхто не розуміє. Він самотній! І друга - що з ним нічого не може трапитися. Ось зовсім він безсмертний. Смерть - це для інших. А він, навіть якщо стрибне з вікна, полежить трошки, послухає, як всі плачуть, встане і піде собі у своїх справах. І дуже нерозумно, що ви кричите щось про шапку, яку потрібно одягнути. І без шапки нічого не буде! А якщо що, він взагалі з дому може піти і прекрасно жити. У друзів або сам по собі. А потім займеться бізнесом, розбагатіє - адже все, хто займаються бізнесом, дуже багаті, - і покаже всім, де раки зимують.

І немає нікого більш вразливого за підлітка. І треба з ним поводитися обережно і м'яко, як з гранатою бойовою. Важко з ними, дуже важко. А потім - нічого, все проходить. Але цей важкий період часто буває. Головне - стосунки не зіпсувати. І не докоряти нічим. І наполегливо благати не вимикати телефон. І м'яко схиляти до праці і корисних занять, хоча це так важко.

І ще підліток може вам купу несправедливостей і звинувачень наговорити. Марк Твен правильно описав підлітковий вік: це диво, що у таких дурних батьків могла народитися така розумна дитина.

Але ви все одно пробачите свого підлітка за все, за всі прикрості і неслухняність. Тому що він потім плаче, коли ніхто не бачить. Гірко плаче по ночах, як в ранньому дитинстві. І сльози котяться - я це точно знаю. І все життя він буде пам'ятати свої витівки і злі слова - якщо ви йому не допоможете все забути.

Пробачати треба своїх безглуздих підлітків. Жаліти. Гладити, навіть якщо вони колючі, як дикобрази. Все це пройде, а любов залишиться, ось побачите. І бережіть своїх. Поки вони підлітки - вони в небезпеці. Будьте терплячі - по можливості. І захищайте, як можете, від чужих. А потім разом перейдете цей хиткий місток між дитинством і юністю - і все буде нормально. Точно буде. Якщо берегти і любити.

автор: Анна Кірьянова
переклад: Валентина ПечарськаСоздан 08 ноя 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником